כאן גרים בכייף - פלוס ילדים בחפציבה
נהניתם? העבירו הלאה
שם הנמען:
כתובת דוא"ל הנמען:
שם השולח:
כתובת דוא"ל השולח:

חגית אברון

באתר תמצאו רעיונות מקוריים לימי טיול עם או בלי ילדים, מסלולים לימי כיף שנתפרו עבורכם, מסעדות ובילויים בלילה ורעיונות לסופי שבוע רומנטים. יש גם המלצות לארוחות בוקר בבתי קפה מקסימים, קורטוב של אמנות וגם קניות. וכמובן, קצת פינוקים קטנים לגוף ולנפש.

באתר מגוון גדול של הצעות המתאימות לכל מצב רוח ותקציב, לימים מיוחדים כמו ימי הולדת וימי נישואין ולסתם ימי חולין שמתחשק להתפנק. האתר מחולק לפי נושאים ואזורים. חלוקה שתאפשר לכם למצוא בקלות את הבילוי הקולע לטעמכם. מדי כמה ימים יטען האתר בחומרים חדשים, לכן שווה תמיד להיכנס ולבדוק מה חדש.   הרגעים היפים של החיים מתחבאים בצד הדרך... מחוץ לבית, מחוץ למשרד ומחוץ לשגרה; מה שאני מכנה "דרכים צדדיות" (sideways). יש ברחבי המדינה המופלאה שלנו מקומות חבויים שרק מצפים שיגלו אותם. חלקם ממש מתחת לאפינו.

אז אם יש לכם יום חופשי, בוקר שישי, סופשבוע, תוכניות לילדים, חשק לבלות בלילה, תמיד תוכלו למצוא כאן תירוץ טוב לצאת מהשגרה. לסטות מהדרך הראשית ולהתמסר לחוויה ייחודית. אפילו עכשיו.   חגית אברון

חדשות חגית אברון

חדשותחדשות
  • לפרטים נוספים לחצו כאן!

  • עכשיו בחנויות הספרים

כאן גרים בכייף - פלוס ילדים בחפציבה

 

 

חוות חפציבה

 

סיפורי רומנטיקה וגבורה, חלוציות, חזון ויזמות הינם בדיוק מסוג החומרים המציתים את דמיונם של ילדים. תלוי כמובן אילו ילדים.. לכן, מומלץ מאד לעשות יום כיף עם ילדים באחד המקומות היפים והמרתקים בתולדות היישוב הציוני – תחנת חפציבה, הממוקמת מערבית לחדרה. 

סיפור אהבה לוהט

כדאי להתחיל בהסבר קצר אודות יהושע ואולגה חנקין. הם היו מהזוגות הלוהטים של סוף המאה ה-19, ובהיותם חמושים בתשוקה ובאהבה כבירה לארץ הזאת, השאירו השניים את טביעת אצבעותיהם על גבי ההיסטוריה ההתיישבותיות של המפעל הציוני. 
איש חזון היה יהושע חנקין, יזם ופעלתן וחולם חלומות ואשתו אולגה, אישה סוערת ומסעירה. רבים מכירים את סיפורי גאולת האדמות של השניים, אך לא כולם מכירים את הפרטים הפיקנטיים הבאים: אולגה, שהייתה מבוגרת מחנקין בעשר שנים תמימות, הייתה מיילדת במקצועה. אישה אמיצה שנהגה לרכב על סוס, בדרכים הרות סכנה בדרכה ליילד את נשות היישוב היהודי דאז. גם משפחות ערביות אמידות שכרו את שירותיה, אבל הזוג עצמו היה חשוך ילדים. ..

חווה היסטורית בין חורשות אקליפטוסים

הגיעו לתחנת חפציבה - היא חוותו החקלאית לשעבר של יהושע חנקין. את השם המקראי לחווה בחרה אשתו אולגה מתוך פסוק בספר ישעיהו, מתוך תקווה שלא תיוותר שוממה, כפי שקיווה הנביא ישעיהו ..החווה, שהוקמה בשנת 1906 התפרסמה בראשית התקופה כסמל להצלחה בהפרחת השממה. חפציבה, היושבת בין חורשות איקליפטוסים, פרדסים ועל גדותיו של נחל חדרה, היא כיום חווה שוקקת חיים וטומנת בחובה פעילויות רבות. הצטיידו מבעוד מועד במפה ובחומר קריאה אודות המקום והתחילו לשוטט עם הילדים בין מבני החווה המשוחזרים בהן התגוררו בעבר הפועלים, לבין בית המשאבות – שריד אחרון לתולדות שאיבת המים בארץ ישראל ולמוזיאון המתיישבים. פסעו להנאתכם בשביל רחב הידיים שיוביל אתכם לגבעת תצפית על ארובות חדרה ועל הים התכול שמבצבץ מאחוריהן. בפארק רחב הידיים שבשטח החווה, ניתן גם לרכב על אופנים או לתפוס פינה עצלה מתחת לעצי האיקליפטוס ולהעביר כמה שעות על שמיכת פיקניק בעוד הילדים משתוללים בין העצים.

 

 

תצפית על קורמורנים

אם הגעתם לפארק בתקופת הסתיו, כדאי להירשם מבעוד מועד לתצפית מודרכת על הקורמורנים, שקבעו את מושב החורף שלהם בחורשת העצים שליד בית המשאבות. הם מתיישבים להנאתם על העצים הירוקים וצובעים אותם בשחור גופם. הקפידו להישמע להוראות ולא להתקרב ולהפחיד אותם ברעש גדול.

 

 

בית חנקין

 

ארוחה לעת שקיעה

אם הילדים מספיק גדולים כדי לשבת יפה במסעדה והחלטתם לטייל לא ביום שבת, מומלץ לחצות לכביש החוף לעבר ביתו המשוחזר של יהושע חנקין, המשמש כיום כבית קפה-מסעדה. הבית, היושב על מצוק כורכר גבוה, מציע ליושביו את אחד ממראות הים והשקיעה הנשגבים באגן הים התיכון. לאחר שתגיעו מתנשפים לפסגה (ההגעה למסעדה כרוכה בטיפוס של לא מעט מדרגות), הביטו מהופנטים למראה המפרצונים בצבע אזמרגד שלמרגלותיכם. נסו ואף תצליחו, להתעלם ממראן הכעור של ארובות חדרה שמולכם והתיישבו במפלס המרפסת הכי גבוה שיש. את הבית על הצוק בנה חנקין לאשתו אולגה, אך הזוג למרבה הצער, מעולם לא הגשים את חלומו ולא התגורר במקום אף לא יום אחד. עם השלמת הבנייה של הבית, הייתה אולגה כבר בערוב ימיה ולאחר מותה, לא שב חנקין לבית. משך שנים עמד הבית בשיממון, מביט בעצב אל הים ומתגעגע אל הדיירים שמעולם לא דרו בו. בשנים האחרונות שופץ המבנה לבית קפה, המצליח לשמור על רוח התקופה. המטבח, צמחוני-חלבי, מציע מנות פשוטות ולא מתיימרות, המבוססות כולן על טהרת הרכיבים הטריים וללא חומרים משמרים. בעוד אתם תיהנו ממרקים, סלטי בריאות ולחמי שפע, הילדים ישמחו לזלול את הרביולי או פסטות. כשימאס לילדים מהנוף ומהישיבה במקום, שלחו אותם לשחק בחוף למטה, בעוד אתם מתענגים על כוס צוננת של יין. אז תוכלו לשבת בנחת, עד שכדור השמש תשקע לאיטה ולהתאהב בתחושה שאת אותו אופק בדיוק גם חנקין ראה.

 

תגיד שחגית:

חוות חפצי-בה, כניסה מכביש מספר 4 – כקילומטר דרומית לצומת נחל חדרה פונים מערבה לכיוון שכונת חפציבה, 
במזלג ימינה ושוב ימינה לשער החווה (לבדוק עם זוהר).

בית חנקין, כפר הים (על הצוק), חדרה. סגור בשבת. כשר. טלפון: 04-6214424